Hoşgeldiniz. Sitemiz tam adresi www. saglamoyun . com'dur. Sitemizde 1923 yayın yayınlandı ve siz yenisini bırakana kadar 35798 yorum bırakıldı.

Oyunlarda Alınan Genel Hatalar Ve Çözümleri

hatalar,oyun,çözüm

Artan hit ile birlikte yorum forumunda sürekli aynı hatalara cevap verme olasılığımız artınca bu yayından ortak bir cevap niteliğinde sık alınan hatalar ve çözümlerini yazalım dedik. Bu hatalar sağlam oyun’dan kaynaklanmamaktadır, saglamoyun.com içeriğindeki tüm oyunları kontrol edip, çalıştırdıktan sonra eklemektedir, bu hataların temel sebebi herkeste farklı bir bilgisayarın olmasıdır. Yani nasıl ki her insan farklı bir bireyse her bilgisayarda kullanan kişiler farklı olduğu için farklı bir PC. Sözü çok fazla uzatmadan en sık rastlanan hatalar ve çözüm alternatiflerine geçmek istiyoruz:
0- Rar şifre istiyor


0 dedik çünkü böyle bir şeyin olma ihtimali yok. Bu sitede bir admin olarak ben, bir yazar bir de yardımcı yazar bulunmaktadır ve hiçbirisi bir dosyayı rar’larken şifke koymamaktadır. Bu site prensiplerimize aykırıdır. Emin olun o şifre isteyen sıkıştırılmış dosyayı bizden değil başka bir siteden indirmişsinizdir. Bu kesin bir durum olduğundan “rar şifre istiyor” tarzı yorumları yayınlamamaktayız.
1- Winrar’dan Çıkartırken CRC Hatası AlıyorumCRC Cyclic Redundancy Check bu hatanın temel sebebi dosyayı indirirken çıkan sorunlar, yani dosyayı eksik indirmiş olmanız. İnen rar dosyası hatalı inmiştir. Peki yapılacak hiç mi bir şey yok, var.. CRC Hatası alanlar aşağıdaki programı indirip ondan repair yaparak çıkartsınlar. 


Arar Winrar Repair Full İndir 
 

Eğer CRC hatası aldınız ve bu programla çıkarttınız ama sonra oyun yüklenmesinde sorun olduysa veya bu bir çözüm olmadıysa tekrar indirmeniz dışında yapılabilecek bir şey yok maalesef. Oyun veya başka bir dosyayı indirirken ne kadar az duraklatırsanız bu hatayı alma olasılığınız o kadar azalacaktır.


Tavsiye Yayın: Kurtarma kaydı sayesinde CRC Hatasından Kurtulabilirsiniz


2- Setup Başlamama Sorunu


Bu sorunun çözümü olarak CD deki dosyaları masaüstünüzde oluşturduğunuz yeni bir klasöre atıp oradan setup’a tıklamanızdır. Tabi biliyorsunuz ki biz CD ile oyun yüklemiyor daemon tools aracılığı ile sanal disk oluşturup oradan yükleme yapıyoruz. Bunu nasıl çıkartacağız peki derseniz: Sanal diskinizi seçin sağ tıklayın ve (çıkar’ın hemen altında yer alan) kopyala seçeneğine tıklayın. Daha sonra bir klasör oluşturup sağ tıklayıp yapıştır deyin. Tüm dosyalar kopyalandıktan sonra setup’a tıklayın, bu şekilde başlayacaktır. Yine olmaz ise sağ tıklayın ve yönetici olarak çalıştır deyin. Yine çalışmazsa bilgisayarınızda tehlikeli bir virüs var demektir, format atmanızı öneririz.


3- Oyunu Açtığımda Bilgisayar Kendisini Kapatıyor


Bu bilgisayarınızın kasma beni demesinin en açık şekli galiba. Bu sorunun ana sebebi o oyunu PC nizin kaldıramıyor olması. Oyunun minimum sistem özellikleri ile kendi PC nizin sistem özelliklerini kıyasladıktan sonra oyunları indirmeniz daha sağlıklı olacaktır. Sisteminiz yetiyor ama yine de bu sorunu yaşıyorsanız RAM’de bir sorun var demektir ya da arkada çok fazla uygulama açıktır yeterli RAM kalmamıştır, arka planda çalışan gereksiz uygulamaları kapatmanız sorunu çözer.
4- Oyunu Açınca Çalışmayı Durdurdu Hatası Alıyorum


Bu hatanın sebebi oyundan oyuna değişebilir ama biz oyunu çalıştırdık ve siz bu hatayı aldıysanız o oyunda değil sorun bilgisayarınızdadır. Böyle bir durumun nedenleri:


 • Virüs programınız veya güvenlik duvarınız engelliyor olabilir.
 • Ekran kartı hatası olabilir, ekran kartınızı güncellemeniz çözüm olabilir.
 • Bios pilinde sorun olabilir
 • PC’nizin özellikleri oyunu çalıştırmak için yetersiz olabilir.
Ekran kartınızı ve directx’i güncelleyin. Microsoft Visual C++ güncellemesi yapın. Eğer oyunun herhangi bir crackfix’i çıkmışsa onunla çalıştırmayı deneyin..
 
5- Wrong disk insert Şeklinde Hata Alıyorum
 
Wrong disk insert
Please insert the original “PES 2013” CD/DVD ….
 
Şeklinde aldığınız hatanın temel sebebi crack yapmamış ya da yapamamış olmanızdır. Yayında belirtilen şekilde crack işlemini yaparsanız böyle bir hata almazsınız.
 
6- İndirdiğim Dosyada Virüs Bulundu! Yazıklar Olsun Size…
 
En çok güldüğümüz yorumlardan birisidir. Bir yayında hatta bayağı bir saydırmıştı sayın indiren bey 😀 Gülmemizin sebebi bu  kullanıcının keygen.exe’yi virüs zanneden virüs programına inanıp indirdiği dosyayı tamamen silip bir de uğraşıp böyle bir yorum atması. 
 
Oyun bağımlıları bilir ki keygen.exe bir virüstür. Ama zararsız bir virüstür. Zaten crack dediğimiz şey başlı başına bir virüs. Bunu hep yararlı bakterilere benzetmişimdir, görünüşte bakteri ama zararı yok hatta yararı var.. Bu virüslerde öyle. Bilgisayarınıza hiçbir zararı bulunmayan ve oyunu full yapmanızı sağlayan bu virüsler olmazsa hiçbir oyunu oynayamazdız. 
 
Adı virüs ama aslında virüs falan değiller yalnız virüs programları bu konuda sert oldukları için direk silmekte veya karantina altına almaktadır. İşte bu yüzdendir ki oyunu indirme ve kurma aşamalarında virüs programınızı kapamanızı öneriyoruz, çoğu sorun bu şekilde çözülebiliyor. 
 
Siz zararı olmasa dahi ben bunu istemem derseniz, hiçbir şekilde full oyun indirmeyerek bunu sağlayabilirsiniz, zaten maddi durumunuz elverişliyse orijinal almanızı öneririz.
 
Bu her oyun indiren oyunseverlerin bildiği fakat bazılarının hala bilmediği bilgiyi herkesin edinmesi adına bir full oyun indirme sitesi olarak bu yayında buna da yer vermek istedik.
 
7- 2.Part 2-3 Günde İner Diyor

Bu durum bizimle alakalı bir durum değil, birincisi sizin internet hızınız ile ikincisi turbobitin o sunucusunun meşgullüğü ile ilgilidir, yapabileceğimiz bir şey yok bu durumda. Turbobitin verdiği tahmini indirme süresini çok umursamayın. İndirme süresinin daha kısa olması için BURAYA tıklayıp telefondan mesaj ile premium alabilirsiniz.

8- 2.Parta tıklıyorum “The file is not avaliable now because of technical problems. Try to download it once again after 10-15 minutes” şeklinde hata alıyorum indiremedim tekrar yükleyin
Bu yorumuda en az 20-30 kez yanıtlamışızdır. Biz yüklememizi turbobitin karşık sunucularına yapmaktayız. Yani part1 60.Sunucuya upload olmuştur part2 105. Sunucuya upload olmuştur. Eğer 60.Sunucu yoğunlultan dolayı belli bir süreliğine çökerse 1:Partta böyle bir uyarı görebilirsiniz. Bu geçicidir. Bizim tekrar yüklememiz hem gereksiz olacak hemde vaktimizi alacağı için sizin yapmanız gereken 1-2 saat o sunucunun geri gelmesini beklemek olsun.. Yani bu hatada bizden kaynaklı değil.

9- Çeviricilere Tıklıyorum Çalışmıyor Yavaş İniyor


Bu da bizimle alakalı bir durum değil, çevirici site ile alakalı ve o siteler bize ait değiller. Bu problemler geçicidir daha sonra tekrar denerseniz çalışır. Bu durum sizi çok rahatsız ederse turbobitten 11 TL ye haftalık premium alabilirsiniz. Ayrıca ilerleyen aylarda bir çeviri merkezi kuracağımızın da buradan müjdesini verelim!


10- Oyunu Açtığımda Donuyor Çok Kasıyor


Bu sorun ile alakalı oluşturduğumuz ayrıca bir yayın bulunmakta. Sitemizin sağ tarafında bulunan araçlar bölümünden ulaşabileceğiniz gibi buraya tıklayarak ilgili konumuza ulaşabilirsiniz.

11- İndirdim Fakat Crack Yok!


Yukarıda 6.Madde de de açıkladığımız üzre, crack dediğimiz dosyalar virüs programları tarafından zararlı görünür ve siz indirir indirmez, virüs programınız indirdiniz o verileri tarar, crack’e rastlarsa ya direk siler ya da sileyim mi diye size sorar. 


Siz bu yorumu yaptığınıza göre geçmiş olsun silmiş 🙂 .. Yapabileceğimiz bir şey yok, popüler yayınlarımızın crack yayınları da oluyor oradan tekrar indirebilirsiniz. Crack yayını olmayan yayınlarımız için elden bir şey gelmez, internetten başka sitelerden edinebilirsiniz. İndirirken virüs programınızı duraklatın dememizin ana mantığı da budur.


12- Oyunu başlatmak için tıkladığımda “falanca.dll eksik olduğundan başlatılamıyor” hatası alıyorum

 

Bu hatanın temel sebebi sisteminizdeki dll eksikliğinden kaynaklanmakla birlikte genelde format sonrası, henüz kurulalı fazla zaman olmamış, yeni bilgisayarlarda görülür.


Çözümü çok basittir. Eksik olan dll yi internetten tam ismi ile aratın ve indirin.(büyük olasılıkla dll-files.com sitesinden indireceksiniz)


Ya da şu yayınımız size yardımcı olabilir:


Eksik DLL dosyaları Toplu İndir


Daha sonra sisteminize göre şu konuma gidin ve indirdiğiniz o dll yi bu konuma yapıştırın:


C:\Windows\System (Windows 95/98/Me)

C:\WINNT\System32 (Windows NT/2000)

C:\Windows\System32 (Windows XP, Vista, 7, win 8)

64 bit kullananlar için: C:\Windows\SysWOW64\


 

13- An error occurred while trying to copy a file: The source file is corrupted hatası
 
An error occurred while trying to copy a file: The source file is corrupted 

Click retry to try again, Ignore to skip this file(ot recommended), or Abort to cancel installition. DURDUR YENİDEN DENE YOKSAY 
 
Oyunları kurmaya çalışırken aldığınız bu hatanın sebebi yazılımsaldır. RAM deki sorunlar yüzünden meydana gelmektedir. Bu yüzden tek çözümü ram yenilemek veya komple değiştirmektir. Sorunun RAM’den kaynaklanıp kaynaklanmadığını şu şekilde anlayabilirsiniz: Bir oyun dosyasını winrar ile sıkıştırın. Sıkıştırdığınız o dosyayı tekrar açmaya çalıştığınızda CRC hatası alıyorsanız sorun %100 RAM kaynaklıdır. Eğer bu kısımda sorun yoksa ekran kartı hatası olabilir. Fakat sorunun yazılımsal olduğu garanti. Bu hata için bizim buradan yapabileceğimiz en iyi müdahale maalesef bu kadardır. PC’nizi bir teknik servise göstermeniz iyi olacaktır.
-Alternatif olarak, kısayol oluşturup masaüstüne atın ve tekrar açmayı deneyin.  Halo: Spartan Assault oyununda bu hatayı almıştık ve bu çözüm yöntemiyle çözmüştük.

 14- İndirirken ağ hatası alıyorum. Neden? 

Başlıca ağ hatası sebepleri:

1-İnternetiniz anlık da olsa gidip gelmiş olabilir.

2-Turbobit sunucu hatası olabilir.

3-Anlık modem veya DNS sorunu oluşmuş olabilir.

4-İndirme yapıyorken bilgisayar kapatılmış veya beklemeye alınmış, sonrasında devam edilmiş olabilir.

5-Büyük dosyalarda(4 gb ve üzeri) premiumsuz indirmeler yaparsanız çok uzun süreceğinden zaman aşımına uğramış olabilir.

 

15- Oyunu açmak için tıkladığımda “0x0000…” hatası alıyorum

Bu hatanın sebebi sistemseldir. Yani eğer crack aşamalarını da doğru yaptıysanız bu hatayı alma sebebiniz sizin bilgisayarınız. Bilgisayarınızdaki bir güncelleme eksikliği, driver sorunu olabileceği gibi yüklediğiniz harici bir yazılımın sistemi karıştırması virüs bulaşması gibi sebepleri de olabilir.

 

Bu paragrafta sunduğumuz program sizin sisteminizi tarar ve eksikliklerini bulup giderir.  0x000 ile başlayan hatalarınızın altında yatan sistem eksikliğini bulup gidermenin kolay bir yoludur. Programı full sürüm yükledik. İndirmek için: All in One Runtimes 2.3.5 Full İndir(Yandex Link)

 

Tavsiye Yayın: Sık Gelen İsteklere Toplu Cevaplar

 

Tavsiye Yayın- 2: Oyunları Donmadan Oynamanın Birkaç Yöntemi

 

 

Tavsiye Yayın- 3: Bilgisayarda Oyun Oynamak İçin Gereken Güncelleştirmeler!

 

 
16 ve daha sonrası sizin bunlardan farklı olarak aldığınız sorunları bize danıştığınızda ve kesin bir çözümü bulunduğunda gelecektir. Bu konu sürekli güncellenecektir. Yayınlarda bu hatalardan birisi hakkında yorum bırakırsanız cevap olarak bu yayına yönlendirileceksiniz. Sitemiz haricinde indirdiğiniz herhangi bir dosyadan biz sorumlu değiliz. Sağlam Oyun sağlam oyunlar yayınlamayı prensip haline getirmiş ve bu yüzden sevilen bir sitedir, ilginize teşekkür eder, keyifli oyunlar dileriz.

Not: Bu yayının altına ben ayrıca şöyle bir hata aldım çözümü nedir şeklinde yorum bırakmayınız, sorunu yaşadığınız oyunun yorum formuna yazınız. O tarz yorumlar bu yayının yorum forumunda yayınlanmayacaktır.

                                                   

 • metehan

  selamün aleyküm ghost recon advance warfighter adlı bir oyun indirdim fakat 6. bölümüne geçince oyun apc de varacağımız yere varıyoruz ekran dönüyor harita buga giriyor v.b bu daha önce de olmuştu serius sam indirdiğim zamanda olmuştu o oyunu oynamıyorum ama bu oyunu çok seviyorum lütfen yardımcı olabilirmisiniz 🙂

 • Poyraz

  Ya ben oyunu kurduktan sinra daemon tools u sildim oyun indirmeyi pek bilmem yeniden indirdim ve acamadim yardimci olun lutfen acil cevap

 • Bu durum Biraz Acil Biraz hızlı cevap verirmisiniz.

  • Yunus bu çok bariz crack hatası. Bazen crack dosyalarını antivirüs programı siliyor biz crack yaptık zannediyoruz ama dosya eksik kalıyor. Buna da dikkat etmeni ve crack işlemini bir daha yapmanı tavsiye ederim.

   • Nasıl yani? Virüs programını, iptal edip tekrarmı indirmem gerekiyor? Bunu diyorsanız ben Bunu virüs pragramını İptal edip yükledim sıkıntı çıkmaması için ama gine’de olmadı. Tam anlıyamadım.

   • Crack dosyası indirdiğim oyunun dosyasının içinde varmı yoksa int. den mi indirmem gerekiyor.

 • Need Foor Speed Most Wanted Oyunu orjinal CD ile indirdim Sorunsuz bir şekilde indirdim Ama sonradan PLEASE İNSERT THE CORRECT CD-ROM Böyle bir Hata veriyor bunu nasıl düzenletrbilirim Bilen varsa Paylaşabilirmi

 • Tayfub

  Ben assasins creed oyununu yukledim ama sound card installed hatası veriyor ne yapmam gerekiyor

 • yasin

  kolay gelsin yüzüklerin efen disi oyununda görünmez duvar cıkıyor

 • Şule

  Interneti açtığım zaman telefon play storeye giriyor ve geri tuşuna bastığım zaman downlad best new game?yazısı çıkıyor ve telefon ekranı kararıyo lütfen yardımcı olun

 • bana yardım edermisiniz sisden watchdogs indirdim setup needs the nest disk hatası alıyorum yardım edin

  • tam hatayı yazarsanız yardımcı olmaya çalışalım.

 • Talha

  BU YUKLEME PAKETI ACILAMADI BUNUN GEÇERLİ BİR WİN. INSTALLER PAKETİ OLDUGUNU DOGRULAMAK ICIN UYG. SATICISIYLA BAGLANTI KURUN

 • Enes

  admın: setup exe geçerli bir win32 uyg. degil dıyor

 • merhaba öncelikle ben bu sorunla karsı karsıyayım check click retry to try dowlandoad the files again or click HATASI PAYDAY 2 VE CALL OF DUTY MODERN WARFARE 2 DE BU HATALARI VERDİ YÜKLERKEN YARDIM EDİN LÜTFEN

 • ömer

  call of duty black ops 2

  Error during initialization:
  EXE_UI_ERROR 42180

  oyu bi türlü açılmıyo başka crackler deniyorum bu sefer başka hatalar alıyorum bu nası iştir arkadaş 😀

 • cem kaya

  Benim sorunum prototype 2/prototype2.exe aynı anda çalıştırmıyor hatası lütfen çözüm bulun

  • dangeras

   Hatanızı tam olarak yazabilir misiniz. Biraz karışık geldi açıklarsanız yardımcı olabilirim.

 • MARADONA

  SİZ KRALSINIZ <3

  • dangeras

   Eyvallah <3

 • ahmet selim

  abi ben hep bu siteden indiriyorum hep bi sorun cıkıyor pes 2016 da dll hatası veriyodu youtubeden hallettim mis gibi oynuyorum.ama şimdide gta 4 indirdim crack yapmadan kuruluyo benimkisi kurulurken dll eksik diyodu yaptım herseyi hata vermiyor ama kurduktan sonra masaüstüne simge gelmiyor masaüstüne simge gelmesi lazım daha once cs go indirmiştim oda crack yapmaya gerek yoktu kuramadım bıraktım siteden korkmaya başladım masaüstüne simge niye gelmiyo kurulurken desktop.icon falan vardı onu işaretlemistim bide yardım edersen sevinirim lütfen abicim

  • dangeras

   Kardeşim biz oyunları kurarken DAİMA deneriz. Eğer bir sorun ile karşılaşmış isek tek tek aşama aşama anlatırız. Eğer oyunda çok hata varsa ve çözemediysek KESİNLİKLE yayınlamayız. Çünkü amacımız insanlara sorunsuz oyun oynatmak. Sıkça sorulan sorular arasından kendi hatalarınıza bakı çözebilirsiniz. Yinede yapamazsanız bize yazarak yardım isteyebilirsiniz. Şunu da belirtmek isterim ki bir oyunun bilgisayarında çalışmaması tamamen bilgisayarınızdan ya ad kurulum hatasından kaynaklıdır. Yani bende çalışan oyunun sorunlu olması imkansızdır.
   Masaüstü ikon sorununa gelince, bazı oyunlar masaüstüne ikon oluşturmuyor. Bunun için oyunun kurulu olduğu konuma gelip, oyun simgesinin üstüne sağ tıklayıp gönder seçeneğinden masaüstü seçeneğine tıklarsanız anında oyunun kısayolu masaüstüne gelir.

 • hüseyin

  dosya değişimi ası yapıyoruz

 • demon tools la yada wınrarla oyunun setup unu acınca ram bırden %99 cıkıyor lutfen yardım edermısınız

  • Neden kastığını şahsen bilemedim, başka bir durumun tetiklemesi de olabilir.

 • dllfiles gibi siteler İNANILMAZ tehlikeli bilesiniz. Eksik olan dll’nin ne ile yüklendiğini bulup onu indirmek daha sağlıklı. mesela Visual C++ 2005 redistributable gibi…

  • DLLFiles gibi siteleri şimdiye kadar çok kullandık Ömer ve bir sorun ve tehlike ile karşılaşmadık.

 • selam arkadaşlar pes 2013 ü indirdim fakat crack i kurarken kopyalayamıyorum yöneticiden izin almalısın diyor çözümü ne please

  • Mehmet Emin

   Kardeşim ekran görüntüsü gönderir misin?

 • hasan

  phantomers indirilirken beklenmedik hata diyo

 • Mehmet Emin

  Abi ben GTA Vice City Stories PC Edition indirdim ve kurdum sonra oyunu açtım bu hatayı aldım ne yapabilirim? http://hizliresim.com/nMXOgR

  • Mehmet Emin

   Abi lütfen cevap yaz

  • sistem hatası.

 • Doğan

  Selamün Aleyküm benim sorunum internetten arattım hiçbir türk sitesinde yok nasıl bir hataysa artık 🙂 hataya gelince ” Failed to open descriptor file ” ‘../../Users/PC/AppData/Local/UnrealEngine/4.8/.uproject ‘ çözümü biliyorsanız yardımcı olur musunuz olursanız çok sevinirim başta da belirttiğim gibi hiçbir türk sitesinde bu hatayla alakalı bir çözüm yok türkiyede ilk ben mi yaşıyorum acaba 🙂 ??

  • Merhaba Doğan

   Yabancı forumlardan araştırdım şu çözüm olmuş:

   Can you try going into the WindowsNoEditor/Engine/Binaries/Win32 and run UE4Game-Win32-Shipping with TowerDefence as your command line? (or maybe ../../../TowerDefence/TowerDefence.uproject)

   Make sure that works. I think there may be a problem with the bootstrap executable (the one in the root of the WindowsNoEditor dir just points to the one in Engine/Binaries/Win32)

   kaynak: http://answers.unrealengine.com/questions/262680/failed-to-open-descriptor-file-error.html

   tabi bu o dosya için geçerli. sen hangi dosyada sorun yaşadıysan bu çözümü ona uyarlayabilirsin.

   • Doğan

    Hocam teşekkür ederim ama bu dediklerinizden hiçbir şey anlamadım o sebeple yaşadığım soruna bir çözüm bulamadım bu arada sorunumu anlatırken hangi oyunda sorun yaşadığımı söylemeyi unutmuşum oyunun adı Gemini Heroes Reborn belki bu şekilde bir çözüm bulabilirsiniz oyunun ismiyle de çok arattım bu hatayı aynı şekilde hiçbir çözüm bulamadım şimdiden yapacağınız yorumlar için teşekkür ederim ..

    • Maalesef Doğan bizde baktıkta bu hatayı çözdüm diyenlerin tek yazdığı bu olmuş.

     • Doğan

      Hocam yorumlarınız için teşekkür ederim hallettim ben aslında hiçte o kadar uğraşmaya gerek yokmuş sağlam bir crack buldum sorun çözüldü oyun açıldı tekrardan çok teşekkür ederim ilgilendiğiniz için hayırlı geceler .. 🙂

      • Çok sevindik Doğan, hata çok anlamsızdı zaten 🙂

 • burak

  oncelikle merhabalar..
  benim sorunum yukarıda yok benim sorunum her oyunda kasiyo oyuna girince sistem yeterli internetten baktim ekran kartini guncelle diolardı guncelledim yine kasmaya devam edıo bunun sorunu ne olabilir lutfen sorunu bulun iyı aksamlar:)

 • ahmet

  oyunu indirince yine indirme yeri acılıo
  birde oyunu açmak için internet exploreri seçtim nasıl kurtuluru????

  • Ahmet sen çok yanlış gelmişsin. 😀

   Oyunu açmak için explorerı seçmek nedir yahu 😀

 • Mehmet Emin

  Abi GTA Vice City indirdim sonra GTA Vice City’yi açtım bu hatayı aldım ne yapabilirim? http://hizliresim.com/Wkp2Qq

  • Sistemsel veya kurulum eksikliğinden kaynaklı bir hata, tüm güncellemelerinizi yaptığınızdan emin olun. Olmazsa oyunu komple kaldırıp tekrar kurmayı deneyin.

   Yaşadığınız sorunun sebebi bilgisayarınızdaki eksik bir güncellemeden kaynaklanabilir. Oyunların çalışabilmesi için bazı sistem programlarının güncel olması şarttır. Sorununuz belki de bu sebepledir. Şu yayınımızdan bir oyun için gereken tüm güncellemeleri gerçekleştirebilir, bilgi sahibi olabilirsiniz. – Oyun oynamak için gereken güncelleştirmeler – İndir!

   • Mehmet Emin

    Ben daha önce oyunu rahatça oynuyordum sonra bu hatayı vermeye başladı o yüzden oyunu silip tekrar indirdim ama yine aynı hatayı verdi.

    • Arada sisteminizde yapılan değişiklikleri gözden geçirmek gerekiyor.

 • Ibrahim

  Merhaba. Benim Sniper Elite oyunum var onu actikta oyun kendisinden kapanir. Yardimci Olsaniz cok sevinirim. onceden tesekkurler

  • Merhabalar;

   Yaşadığınız sorunun sebebi bilgisayarınızdaki eksik bir güncellemeden kaynaklanabilir. Oyunların çalışabilmesi için bazı sistem programlarının güncel olması şarttır. Sorununuz belki de bu sebepledir. Şu yayınımızdan bir oyun için gereken tüm güncellemeleri gerçekleştirebilir, bilgi sahibi olabilirsiniz. – Oyun oynamak için gereken güncelleştirmeler – İndir!

 • Emre

  setup 2 error code -12 bu hatanın çözümünü bilen varsa yalvarırım söylesim

 • EREN

  FİFA 2015 KURULUMUNDA the vc++ runtime redistributable package was not installed successfully HATASI NASIL DÜZELTİLİR

 • Kral

  Abi Utorrentte WriteToDisk Hatası Alıyorum 1 aydır Uğrasıyorum Yarduım Ederseniz Çooookk Sevinicem

  • Abim utorrent hatalarını bilmiyoruz ve bu yayın oyunlarda alınan hataları kapsıyor.

   • Kral

    Tüh Çok Üzüldüm Yaa Malesef 😀 ———–()()()()()()———–
    “”””””””””” “””””””””””””
    ___________

    Bu Arada Bu Ağlamak tı Yapamadım 😀

 • efe

  the binkw32.dll file is installed in the windows or windows system directory hatası çıkıyor ve bilgisayarımdada var bu

 • haslem

  öncelikle oyunu bu siteden indirmediğim için özür dilerim gerçekten çok detaylı bi site imiş.bundan sonra burdayım.
  benim sorunum nfs rivals kurulurken sonlara dogru touchup.exe sorunu veriyor. ama yine installion completed diyor fakat oyunu açamıyorum.

  2 farklı sorun veriyo birbirini tetikliyo sanırım..

  NFS14_x86.exe is not a valid win32

  bide installer un içinde ki touch up a bastıgımda touchup.exe sorunu cıkıyo.
  yukledıgım yere yazdım ama hala cevap yok

  yardımcı olursanız cok sevınırım

  • Geç cevap yazdığımız için kusura bakmayın. Yükleme sırasında hata çıkmış evet ama verilen hata 32-64 bit uyumsuzluğundan kaynaklanır. Sisteminiz 32 bit ve oyun 32 bitte açılmıyor sanırım.

 • Danger

  Merhaba,Multı Theft Auto Adlı Oyunu Açtığımda Böyle Bir Hata Alıyorum.Yardım Ederseniz Sevinirim.(ACİL)

  • Bahsettiğiniz oyun hakkında fikrim yok ama aklıma ses driverlerını güncellemeyi getirdi hata.

 • Birkan Çolakoğlu

  Abi crack linkinizi alabilirmiyim

  • Abim her oyunun crack linki kendinde, anlayamadık tam olarak ne istediğini?

   • Birkan Çolakoğlu

    Abi gta 5 crack linki

 • umutcan

  ** LÜTFEN İMLA KURALLARINA UYDUKTAN SONRA TEKRAR YORUM BIRAKIN, YORUMU İLGİLİ YAYINA BIRAKMAYA ÖZEN GÖSTERELİM **

 • ahmet bilgehan

  selamun aleykum admin kardeşim ned for speed pro street diye bir oyun yükledim sonra oyunu açtım oyun kendiliğinden kapanarak şu hatayı verdi

  nfs exe ççalışmayı durdurdu
  windows soruna çevrim içi sorun arayabilir
  çevrim içi çözüm ara ve programı kapat
  programı kapat
  seçenekleri geldi önüme bana nasıl yardımcı olabilirsinisiz admin kardeş ayrıca youtubeden ve goggleden de araştırdım bulamadım.

  • Öncelikle oyunu indirdiğiniz yere danışın. Bu yayında çalışmayı durdurdu hata çözümü de var ondan da yararlanabilirsiniz.

 • Ridvan

  Valla sizin gibi faydalı site sayısı az iyi çalışmalar.

 • abdgor2211

  abi deadpool indirdim dll eksikleri vardı kurdum sonra giriş bulunamadı dedi regedit den hallettim ama oyun hiç açılmıyor hatada veriyor
  video ise kaldırılmış lütfen yardım edin oynamak istiyorum

  • abim o yayının altına yorum yaparsan daha doğru olur.

   • Abdgor2211

    abi sorunu çözdüm crack i yanlış yapmışım oyun 2 kere bitti bile

    • Sevindim abim 🙂 İşte olay hangi kısımda nasıl bir yanlış yaptığını bulabilmekte.

 • Özgür

  fatal error hatası alıyorum bilgisayarım yaşayacak mı arkadaşım yardım et bana

  • fatal error çok geniş kapsamlı bir hata tam olarak ne sebepten kaynaklandığını bulmak gerekiyor. Bir bilgisayar teknik servisine danışınız.

 • selimcan

  Benim 2015 imde ses gelmiyor seçeneklerde sesler full directx in en güncel hali de var ama sorunu bulmıyorum karıştırıcıda pes 2015 açık olmasına rağmen görünmüyor sorun oyunun orjinal olmamasıyla ilgili olabilir mi lütfen bu sorunu bilen cevap versin bıktım bu sorunlardan artık !

  • Orijinal olmamasıyla alakası yok Selim, oyun içi ses ayarlarını kurcala, ses kartı driver güncelleyin, bilgisayarı yeniden başlatmanızda da fayda var.

 • sühacan berkil

  abicim ben indirdim directx açılmıyor bana onu atarmısınız
  drect x faceme sitesini yollarsanız çook sevinirim

 • Nuri

  Abi Gta 5 tıklıyoum hiç bi tepki yok crack değiştirdim güvenlik duvarından çıkardım çoğu şeyi denedim ama hala aynı kurulum dosyalarınıda silmiştim 🙁

  Nfs Most Wanted 2 de tıklıyorum açılışta siyah ekran geliyor yükleniyor işareti dönüyor sürekli 10 dk bekledim hala dönüyor

  Düne kadar çalışıyodu bu oyunlar

  • Dün ile bugün arasında bir fark var onu bul Nuri. Bilgisayarı yeniden açtığında bir şeyler tarama yapıp dosyaları silmiş olabilir mesela.

 • hüseyin

  slm rkadaşlar bn win xp kullanıyorum fifa 13 ve pes 14 de çift tıklıyorum eksik kısayol sorununu nasıl çözerim 🙁 (oyun dosyasında oyunu açmak için simge silinmiş )

 • haktan

  gta v i açıyorum crack felan eksiksiz yaptım ama oynarken bianda oyun kapanıyor ne hata veriyor nede başka bişey bianda gitme problemi var neden ve bu problemi nasıl çözebilirim teşekkürler.

  • İlginç ilk kez duydum, başka sorunların çözüm yollarını uygulamayı deneyin.

 • Mehmet Emin

  GTA San Andreas’ın CD’sini aldırttım bilgisayarıma 20 Ağustos 2014 tarihinde yükledim oyun açılıyordu istediğim gibi oynayabiliyordum ama Aralık 2014 tarihine gelince oynayamadım hata gördüm gta_sa.exe-Sistem Hatası:Program, vorbisfile.dll bilgisayarınızda eksik olduğundan başlayamıyor. Bu sorunu çözmek için programı yeniden yüklemeyi deneyin. Sağ tık yaptım. ‘Uyumluluk sorunu giderme’ dedim Uyumluluk sorununu giderdim. GTA San Andreas’ı açtım. ‘Aşağıdaki programın bu bilgisayarda değişiklik yapmasına izin vermek istiyor musunuz?’diye bir yazı çıktı. Ben de ‘evet’ dedim. Yine aynı hata çıktı. Bu sefer Winrar arşivine ekledim. Yine aynı hatayı verdi. Ne yapabilirim?

  • vorbisfile.dll dosyasını indirip sisteminizde doğru yere atın. Hiç olmadı tarihi geriye alın.

   • Mehmet Emin

    vorbisfile.dll’yi indirdim bu sefer “gta_sa.exe-Giriş Noktası Bulunamadı: vorbis_window yordam giriş noktası, C:\Windows\SYSTEM32\vorbisfile.dll dinamik bağlantı kitaplığında bulunamadı” diye bir hata veriyor. Bilgisayarım 64 bit. Ne yapabilirim?

    • Format görünüyor gibi. Yordam hatalarını çözmek kolay değildir 🙂

     • Mehmet Emin

      Evet haklısınız yordam hatalarını çözmek kolay değildir ama bari hatayı nasıl çözebileceğime dair bir cevap verseniz iyi olur. Google’dan arama yaptım: giriş noktası bulunamadı hatası çözümü diye regedit.exe’ye girip Errormode’yi 2 yapın yazıyordu Errormode 0’dı 2 yaptım oyun açılmadı sadece hatanın penceresini kapattım. Bu yüzden Errormode’yi 0 yaptım hata penceresi açıldı. Diğer sitelerden araştırma yaptım yine aynı şey yazıyordu. Araştıracağım başka site kalmadı. Lütfen hatayı nasıl çözebileceğime dair cevap verin, lütfen!

      • Mehmet Emin

       Bu arada hatanın videosunu çektim: http://www.youtube.com/watch?v=X7FkFMtCWTM

      • Mehmet bahsettikleri şey bilgisayardaki bir pencere komutunu kapatıp açmak olmuş. Bilseydim yardımcı olurdum tabi ama bilgim dahilinde değil, umarım çözüm bulursun.

     • Mehmet Emin

      Bu arada hatanın videosunu izlediniz mi?

     • Mehmet Emin

      Giriş noktası bulunamadı hatası çözümünü İnternetten araştırıp bulamamıştım ya Google’dan dinamik bağlantı kitaplığında bulunamadı hatası çözümü yazdım sitelerden birine girdim: vceredist indirip kurun o zaman hatayı çözmüş olacaksınız yazıyordu. İndirdim, kurulumu açtım: “Setup has detected that this computer does not meet the requirements to install this software. The following blocking issues must be resolved before you can install Microsoft Visual C++2010 x64 Redistributable Setup software package. Please resolve the following: A newer version of Microsoft Visual C++2010 Redistributable has been detected on the machine. Please, see the Microsoft Visual Studio website for more information.” yazıyordu. Ne yapabilirim?

      • Merhabalar;

       Yaşadığınız sorunun sebebi bilgisayarınızdaki eksik bir güncellemeden kaynaklanabilir. Oyunların çalışabilmesi için bazı sistem programlarının güncel olması şarttır. Sorununuz belki de bu sebepledir. Şu yayınımızdan bir oyun için gereken tüm güncellemeleri gerçekleştirebilir, bilgi sahibi olabilirsiniz. – Oyun oynamak için gereken güncelleştirmeler – İndir!

      • Mehmet Emin

       Ben oyuna crack yaparsam giriş noktası bulunamadı hatasını çözmüş olacağım değil mi?

      • Denemeniz lazım ama zaten crack yapmanız şart.

      • Mehmet Emin

       Aslında ben GTA San Andreas’ın birkaç dosyasına göz attım. Oyunda zaten CRACK varmış ama oyunda crack olduğu halde niye hata veriyor onu anlamadım.

      • Lütfen ilgili konuya yazın.

      • Mehmet Emin

       Nasıl ilgili konuya yazıyım? Dediğim oyunun forumu bu sitede yok ki.

 • egecem yabeyli

  crack dahi herşey yaptım ama bu hatayı aldımn

 • ege

  Merhaba ben sizin sitenizden gta5 indirdim crak ve onun türü benzeri şaylerin hepsini burdan yaptım ama bir sorunum var.Oyun 5dk dan kısa bir süre aynuyorum ve gta 5 durduruldu yazıyor directx 11 yükledim ve oyun ayarlarınıda ona göre ayarladığım halda gene aynı hatayı verip duruyor.

  ilginiz için şimdiden teşekkürler.

  • GTA 5 Hata ve çözümleri sayfamızdaki 13.hata ve çözümünü deneyin.

 • Mehmet Ali

  dll leri de indirdim fakat yinede açılmıyor, “[email protected] yordam giriş noktası,fmodex.dll dinamik bağlantı kitaplığında bulunamadı” hatası veriyor.lütfen yardım edin.

  • Bariz dll hatası. Bunun haricinde şahsen bir çözüm bilmiyorum. DLL sini atmanıza rağmen hata veriyorsa virüs de olabilir.

 • faruk

  benim bilgisayarımda gta4 indirirmeye çalışıyorum ama srep hatası veriyo bunun çözümü nedir lütfen buna bir çözümmm

 • Efe

  Ya ben oyunu actığımda bilgisayarda mavi ekran oluyor yazı olarak DESTEKLENMİYOR yazıyor yardım edin Pc kapanmadan o yazı gitmi yor

  • Sisteminiz donanımsal olarak çalıştırmak istediğiniz oyuna göre zayıf düşüyor, sisteminizi yükseltmeye çalışın.

 • Hakan

  Kardeş Alien İsolation oyununda Mevcut Kaydı Yükle diyorum oyun açılıyor fakat 2 saniye geçmeden tekrar bu ekrana atıyor
  http://i.hizliresim.com/blm1jd.jpg
  Bu Sayfaya atıyor acaba neden ?

  • dangeras

   Yönetici modunda çalıştırmayı deneyin.

   • Hakan

    zaten öyle çalıştırıyorum ama yok birşey soracağım ben bi kaç bölüm sonra oyunu trainer le oynamaya başladım acaba ondan kaynaklanabilirmi ?

 • halim

  kardeş oyun oynarken hangi oyun olursa olsun adam kendı kendıne oturuyor kalkıyor bilgısayarın neyınde hatavar anlıyamadım yardımcı olurmusunuz

  • Çok ilginç bir hata 😀

   • Hakan

    oyunlarda trainer kullanırsan ondan kaynaklanabilir veya oyunlara update yap düzelir

 • emre

  bende böle bi sorun oluyo http://i.hizliresim.com/4ZXQYL.png hertürlü şeyi denedim crack uploaded felan hepsini yaptım yine aynı hatayı alıyorum

  • Updateleri indirip dene bu çözüm olabilir. Ayrıca ekran kartı driverınızı ve directx sürümünüzü güncelleyin, crack doğru attığınızdan ve arkaplandaki bir şeylerin(güvenlik duvarı gibi) engellemediğine emin olun.

 • kaan

  çalışmayı durdurdu hatası çözümü

 • aykut

  http://i.hizliresim.com/PEDXq9.png yüzüklerin efendisi 1 oyununa tıkladıgımda böyle bir hata aliyorum format atmama ragmen hic bir sey degismedi bir cözüm yolu bulursanız cok sevinirim

 • Emre

  windows disk yansıması yazıcı
  yok yani oyunu birlikte aça tıklayınca öyle birşey çıkmıyor deamon toolsa koyamıyorum öyle olduğu için ne yapmalıyım

  • Merhaba

   Tam olarak anlayamadım, ekran görüntüsünü çekip gönderirseniz belki yardımcı olabilirim.

 • Bahh_tee

  Merhaba. Ben DLL dosyasını indirdim ve Sonra WinRAR ile oyunu dosyayı açtım ve dosyanın içinde de o DLL olan dosyalar var. Onları da teker teker açıp C:/Windows/SyWOW64/ -> içinde atıyım mı yoksa direk olarak WinRAR ile atıyım mı şimdi? Önceden teşekkürler.

 • egemen

  benim çalışmayı durdurdu mesjım farklı fifa 14 simgesi ve yanında çalışmayı durdurdu diyor

  Windows7 Ultimate

 • Berkay

  Sayın Sağlamoyun admini. Bios pili nedir ve eğer bir sorun var ise bu sorun nasıl çözülür. Arz ederim.

  • dangeras

   Bios pili bilgisayarın anakartı üzerindeki küçük pildir. Bunu değişimi filan bilgisayarcılar yapar. Uğraşma derim.

 • CRpD

  😀 güldürdünüz 13. hatayı nasıl ramla bağdaştırdınız 😀 alakası yok . Dosyayı yeniden çekince düzeliyor. Ramla ilgisi yok yani kendinizi yormayın.

  • Yazdığımız çözümlerin sadece bir kısmını alıp yorumlamayın lütfen, orada demiştik ki:

   “-Alternatif olarak, kısayol oluşturup masaüstüne atın ve tekrar açmayı deneyin. Halo: Spartan Assault oyununda bu hatayı almıştık ve bu çözüm yöntemiyle çözmüştük.”

 • Arif Durmaz

  İndirdim sanal dosyayla açtım cd keyi de girdim ondan sonra direcx 9 hatası aldım uzun ingilizce yazı yazıyordu. direx 9u indirdim yine olmadı. win8 kullanıyorum. lütfen yardımcı olun

 • Metin

  Oyun açılıyor maç yapabiliyorum ama kupa,lig ve master lig gibi turnuvalar açılmıyor. yardımcı olur musunuz?

  • Hangi oyundan bahsediyorsunuz?

   • Metin

    PES 2008’den bahsediyorum maç yapılabiliyor ama hiçbir turnuva(masterlig,lig ve kupa) açılmıyor açtığımda takımı seçiyorum ayarları yapıyorum oto save çıkıyor evet ya da hayır diyorum sonra hata veriyor oyun kapanıyor.

   • metin

    PES 2008′den bahsediyorum maç yapılabiliyor ama hiçbir turnuva(masterlig,lig ve kupa) açılmıyor açtığımda takımı seçiyorum ayarları yapıyorum oto save çıkıyor evet ya da hayır diyorum sonra hata veriyor oyun kapanıyor. bu soruma cevap alamadım hala ilgilenen yok mu.

  • Murat

   merhabalar ben bi oyun indirdim format atmadan önce oynuyodum format tttım windows 8.1 yaptım 64 bit oyunu indirdim yeniden açıyorum açılmadan şu hatayı veriyor ınsert disk and select ok continue tamama basınca yine ay6nı ytazı çıkıyo crack yaptım herşeyi denedim olmadı lütfen yardımcı olurmusunuz

 • gökhan

  appcrash hatası neden bex i kapatmama rağmen aynı hatayı alıyorum

 • taner tek

  oyunlara girdgımde ornegın nfs most wanted acılıyor ve sonra ekran donup eskı tvler gıbı goruntu gıdıyor farklı desenler cıkıyor?

  • Ekran kartınızın çipseti yanmış olabilir. Donanım uzmanı bir bilgisayarcıya gösterin.

 • yusuf özkan

  newer winter indirirken indirme yöneticisi transfer edildi diyo oyun indiremiyorum yardım edin

  • Ekran görüntüsü gönderir misiniz, oyunu nereden indirdiniz?

   • ve bide ilk basta dowload failed sunucu adı ve adresi cözümlenemedi

 • gliib

  Yorumunuz silinmiştir.

  -Lütfen bu yorumunuzu yaşadığınız sorunla ilgili oyunun yorum formuna bırakınız. –

 • murad

  abi ben ghost recon future soldier oyununu indirdim amma oyun basladiginda device is removed:device hung due to badly formed commands bole biseyle karsilasiyorum..lutfen yardimci olurmusunuz